Tábor 2019 - námořníci

SDH Nové Jirny » Činnost dětí » Tábor 2019 - námořníci

5.9.2019, Admin

Výprava za dobrodružstvím na hasičském táboře začala v sobotu 27. 7. 2019 u hasičárny. Zamávali jsme rodičům a ujížděli směr Bílé Poličany. Cesta nám rychle uběhla a v poledne jsme byli na místě. Letošní tábor se nesl, díky tématu celotáborové hry, v námořnickém duchu a jako mávnutím proutku se i z nás stali námořníci. No a protože nám cestou vytrávilo, šli jsme rovnou na oběd. Po obědě jsme se nalodili a rozdělili si kajuty. Potom přišly na řadu posádky jednotlivých lodí. Měli jsme 19 plavčíků, rozdělených na modrou, žlutou, červenou a zelenou posádku. Každý člen dostal svůj vlastní šátek v barvě své lodi. Aby mohly posádky hrdě nosit svou týmovou vlajku, musely si ji nejprve vyrobit. Potom už nás čekalo jen moře, nekonečný obzor, naše lodě a hledání ukrytého pirátského pokladu. Po rozluštění námořnické šifry, která skrývala postup při hledání pokladu, se plavčíci pustili do zdolávání jednotlivých etap hry, které vedly k nalezení částí mapy k pokladu. Museli dokázat své námořnické dovednosti jako uzlování, orientace v mapách, chůze po laně, hod kotvou, boj o vlajky a střelba. Poslední část mapy střežil duch kapitána pirátů, ke kterému se mohli plavčíci přiblížit pouze v noci. Všichni prokázali svou statečnost a o půlnoci se vydali hledat poslední část mapy. Úspěchy plavčíků jsme oslavili Námořnickou slavností v lodní kantýně, spojenou s narozeninami kapitána Janka. Kromě plavby za pokladem jsme ještě stihli být i hasiči a do nabitého programu jsme zvládli zařadit i trénink útoků, na který se samozřejmě děti velmi těšily. Měli jsme přednášku o hasičské technice, prošli se po okolí, navštívili jsme v Miletíně koupaliště a na náměstí vyplenili cukrárnu. Poslední večer se posádky podle získané mapy vypravily hledat poklad – truhlu s měšci plnými zlata. Při posledním táboráku vyměnili kapitáni plavčíkům zlato za námořnické hrnečky se zlaťáky a poděkovali za statečnost při získávání pokladu.
Věříme, že všichni plavčíci na táboře získali kromě pokladu i pěkné zážitky, nové dovednosti
a krásné vzpomínky.Tímto děkujeme všem, díky kterým se mohl tábor uskutečnit a obrovsky se povedl.
Bylo hodně sluníčka, trochu deště, hodně her, trochu odpočinku, hodně srandy, trochu slziček….No prostě SUPER! cheeky

Všem zúčastněným děkují kapitáni Janek, David, Jiřina, Mirek, Tomáš, Eliška, Lea a Terka

Další fotky: https://sdhnovejirny.rajce.idnes.cz/SDH_Nove_Jirny_-_TABOR_Bile_Policany_2019 wink

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Nepřihlášený