Seskok padákem starosty Jiřího Sadílka

SDH Nové Jirny » Činnost SDH » Seskok padákem starosty Jiřího Sadílka

Když v únoru letošního roku slavil náš čestný starosta Jiří Sadílek své 75. narozeniny a my vymýšleli dárek, padl návrh na seskok padákem. To co se zpočátku zdálo jako hloupost, brzy získalo pozornost. V minulosti Jiří Sadílek absolvoval 99 seskoků padákem a tento by byl 100 výroční. Slovo dalo slovo a v neděli 16. června stál na letišti v Kolíně a připravoval se na svůj stý seskok. Nejdříve proběhla krátká instruktáž, co při skoku dělat. Pak přišlo na řadu oblečení kombinézy a strojení do postroje. Nic už nebránilo tomu, aby letadlo Antonov AN-2 vyneslo našeho skokana do vzduchu, aby v 3300 metrech bezpečně připoután zády ke svému tandem instruktorovi skočil svůj narozeninový skok. Pak se ozvalo už jen 3, 2, 1… Jump! a dobrodružství ve vzduchu mohlo začít. Po necelém minutovém volném pádu dlouhém 1500 metrů se otevřel padák a Jirka si mohl vychutnávat naprosto kouzelné výhledy na krajinu z ptačí perspektivy. Instruktor mu na chvilku předal řízení a pak už se přiblížili k zemi. Seskok zakončili hladkým přistáním zpět na zem. Dosedli přímo před nás, diváky. Celý seskok trval přibližně 6 minut.
Seskok zvládl čestný starosta Jiří Sadílek bez jediného zaváhání a bylo znát, že letištní prostředí mu není cizí.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Nepřihlášený