Příběh Filipa

SDH Nové Jirny » Činnost SDH » Příběh Filipa

Veškeré aktivity sboru jsou bohužel zatím z rozhodnutí vlády pozastaveny. Schází se pouze výbor SDH cca jednou za čtrnáct dní.

Před Vánoci se rozhodli zástupci sboru přidat se k vlně solidarity. Po přečtení Příběhu Filipa jsme se rozhodli zaslat 15.000 Kč na pomoc zvládnout jeho nelehkou situaci.

PŘÍBĚH FILIPA
Jediný moment obrátil sedmnáctiletému Filipovi život. Odjakživa miloval sport. Bavilo ho kolo, motokros, jízda na skateboardu, parkour, nebo třeba lyžování. Pořád byl v letu a když zrovna nesportoval, pomáhal doma s hospodářstvím a stavebními pracemi. Studoval střední školu a do budoucna se měl stát elektrikářem. Tenhle mladý kluk má obrovské srdce, vždycky myslel na pomoc druhým. Plánoval se odstěhovat ke své babičce, aby nebyla ve svém domě na vše sama. Filipovi ale letošní prázdniny obrátily život na ruby a stěhovat k babičce se nakonec bude z úplně jiného důvodu…
V červenci roku 2020 šel Filip skákat s kamarádem na trampolínu. Při pokusu o salto ale dopadl na hlavu a když se po pádu vzpamatoval, nemohl se hýbat. Kamarád společně s Filipovou maminkou přivolal záchranáře a ti letecky dopravili Filipa do nemocnice. Lékaři zjistili to, čeho se všichni obávali, Filip měl poškozený třetí obratel v páteři, pátý obratel zlomený a čtvrtý obratel rozdrcený. I když deset let skákal parkur a salta metal kudy chodil, bohužel, v ten den jedno nedotočil. „Hned jsem věděla, že je to vážné, ale doufala jsem, že trampolína důsledky zmírnila,“ říká jeho máma.
První týdny v motolské nemocnici nebyly pro Filipa vůbec jednoduché. Musel se učit znovu sám dýchat a těžko se vypořádával s tím, že neví, jestli si vůbec někdy zase zasportuje. Je to ale bojovník a nic nevzdává. Když poprvé úplně sám vytočil na telefonu maminčino číslo a zavolal jí, dojal ji k slzám. Situace pro ni a pro celou rodinu není jednoduchá. Filipa čekají po jeho pobytu v nemocnici ještě následné rehabilitace. Několik týdnů stráví v Rehabilitačním ústavu Kladruby a cvičit bude I po návratu do domácí péče. Není vůbec jisté, jak úspěšný se svým zotavováním bude. My mu ale velmi držíme place. Před svým úrazem Filip plánoval přestěhovat se k babičce do rodinného domu do Nových Jiren u Prahy, a toho plánu se i teď všichni drží kvůli lepší dostupnosti k lékařům. Je třeba bezbariérově upravit její dům. Babička obývá spodní část a Filip si přál mít pro sebe patro, takže bude potřeba pořídit plošinu i nájezdovou rampu ke vchodu domu, bezbariérově upravit koupelnu a celé patro, aby byl maximálně soběstačný a měl pocit, že se o sebe dokáže postarat sám. Rekonstrukce bude velmi nákladná, proto bude Filip i celá jeho rodina velmi rád za jakýkoli finanční příspěvek.  https://www.kontobariery.cz/chci-pomahat?vs=2020

Zdroj: iDnes.cz

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Nepřihlášený