Technik ochrany obyvatelstva

SDH Nové Jirny » Výjezdová jednotka » Technik ochrany obyvatelstva

Ve dnech 1. a 2. března 2019 ve Školicím středisku a chemické laboratoři Kamenice absolvoval náš  starosta a velitel družstva Milan Novotný kurzu Technik ochrany obyvatelstva jednotky SDH obce. Cílem kurzu je připravit absolventa pro zastávání funkce technika ochrany obyvatelstva a velitele družstva pro ochranu obyvatelstva v jednotce SDH.  Podílí se na tvorbě dokumentace vztahující se k realizaci opatření ochrany obyvatelstva a krizového řízení na úrovni obce, např. povodňového plánu, krizového plánu apod., provádí odbornou přípravu v jednotce a spolupracuje s obcí při provádění preventivně výchovné činnosti a jako člen krizového štábu obce pro řešení mimořádných událostí v obci.

Více: https://www.pozary.cz/clanek/207073-dobrovolni-hasici-uspesne-absolvovali-kurz-technik-ochrany-obyvatelstva-v-jednotce-sdh-obce/?fbclid=IwAR0z69J4L9nvTxWRbJnerYfoIVHqGHrPRU3ZjJMea2yP_cgDMQ2fw0GUQpQ

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Jednotku SDH obce podle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, zřizuje obec. K zásahům na místa požárů a jiných mimořádných událostí je povolávána operačními a informačními středisky Hasičského záchranného sboru. Kromě domovské obce jednotka zajišťuje požární dozor v obcích Nehvizdy, Horoušany a Horoušánky. V současnosti je jednotka SDH Nové Jirny vybavena cisternovou automobilovou stříkačkou LIAZ K 101 CAS-25 a cisternovou automobilovou stříkačkou TATRA T 148 CAS-32 s plnohodnotnou zásahovou výzbrojí a výstrojí. Jako třetí vozidlo je používán vůz FORD TRANSIT. 
Naše jednotka je zařazena do JPO III.


Nepřihlášený