Termokamera Dräger UCF 6000

SDH Nové Jirny » Výjezdová jednotka » Termokamera Dräger UCF 6000

Jednotka přidala ke svému vybavení zásahovou termokameru  Dräger UCF 6000.
Termokamera usnadňuje zásah při požárech, zejména při vyhledávání skrytých ohnisek požáru.
Díky snadnému použití a ovládání jednou rukou poskytuje tato kamera i v těch nejextrémnějších podmínkách vynikající kvalitu obrazů. Termokamera UCF 6000 firmy Dräger je pro uživatele velmi pohodlná a vyznačuje se snadným použitím a jak základními, tak také novými funkcemi. Termokamery firmy Dräger jsou neocenitelnými nástroji pro životně důležitou orientaci v situacích, kdy oheň, kouř a tma ztěžují jakoukoli jinou navigaci. Kamera umožňuje "vidět za roh". Funkce "snímek" se používá k pořízení dočasně zastaveného tepelného obrazu, který je potom možné zobrazit na displeji. Lze například získat rychlý a spolehlivý "první pohled", když otevřete dveře a než vstoupíte do místnosti. Integrované laserové ukazovátko výrazně usnadňuje zacílení na nebezpečná místa - například na horké povrchy - a jejich ukázání ostatním členům týmu, aby bylo možno jasně definovat cestu útoku.
Tato kamera je spolehlivá i v těch nejdrsnějších a nejnáročnějších podmínkách. Má téměř nezničitelné pouzdro, je odolná proti teplu a snadno snese mechanická namáhání při používání. Díky své vysoké třídě ochrany IP 67 jsou kamery odolné i vůči vodě a prachu.

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Jednotku SDH obce podle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, zřizuje obec. K zásahům na místa požárů a jiných mimořádných událostí je povolávána operačními a informačními středisky Hasičského záchranného sboru. Kromě domovské obce jednotka zajišťuje požární dozor v obcích Nehvizdy, Horoušany a Horoušánky. V současnosti je jednotka SDH Nové Jirny vybavena cisternovou automobilovou stříkačkou LIAZ K 101 CAS-25 a cisternovou automobilovou stříkačkou TATRA T 148 CAS-32 s plnohodnotnou zásahovou výzbrojí a výstrojí. Jako třetí vozidlo je používán vůz FORD TRANSIT. 
Naše jednotka je zařazena do JPO III.


Nepřihlášený