Požár RD v Zápech

SDH Nové Jirny » Zásahy 2019 » Požár RD v Zápech

V pátek 22.3.2019 v 1:34 hod byl jednotce vyhlášen požární poplach. Jednotka vyjížděla k požáru rozlehlého rodinného domu v katastru obce Zápy. Jednalo se o budovu bývalého mlýna o půdorysu 20×8 metrů přestavěného na obytný dům. Uvnitř domu se nikdo nenacházel. Hašení probíhalo několika C proudy ze země i z výškové techniky. Krátce před druhou hodinou byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Naše jednotka byla VZ určena ke kyvadlové dopravě vody a k hasícím pracem za pomoci jednoho C proudu vedeného z vnějšku budovy. Před čtvrtou hodinou byla nahlášena lokalizace požáru. Dále probíhalo rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek. V tu chvíli bylo nasazeno šest útočných proudů. V půl šesté zredukoval velitel zásahu jednotky a nechal snížit poplachový stupeň na základní úroveň. V 5:45  z rozhodnutí VZ byla jednotka odeslána zpět na základnu. V půl sedmé byl objekt zkontrolován termokamerou, která neodhalila žádná skrytá ohniska. V dopoledních hodinách pokračovalo zjišťování příčin vzniku požáru za účasti krajského vyšetřovatele HZS, který si nakonec přizval na došetření události expertní skupinu Technického ústavu požární ochrany Praha. Přímé škody byly předběžně stanoveny na 22 milionů korun. Při požáru ani při zásahu nebyl nikdo zraněn.
Zasahující složky: HZS Stará Boleslav, SDH Zápy, SDH Brandýs nad Labem, SDH Čelákovice, SDH Jirny a SDH Nové Jirny

https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=byxmt5Arg4U

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

Nepřihlášený