Požár v prodejně elektrokol v Nehvizdech

SDH Nové Jirny » Zásahy 2019 » Požár v prodejně elektrokol v Nehvizdech

V úterý 23. dubna 2019 po 22. hodině byla jednotka vyslána k požáru třípodlažní budovy s prodejnou a servisem elektrokol v Nehvizdech. Přibližně deset nezraněných osob odešlo z bytů ještě před příjezdem složek IZS. Příčinou vzniku požáru byla technická závada baterií do elektrokol. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu, současně odpojili plyn a eletřinu a provedli průzkum, zda se uvnitř objektu ještě někdo nenachází. Zplodiny hoření odvětrali přetlakovým ventilátorem. Naše jednotka byla na místě události VZ ponechána v záloze. Po skončení hasebních prací nám bylo místo jako místní jednotce předáno k následnému dozoru, který trval  do ranních hodin. Dohled probíhal ve třech lidech a během noci došlo k jejich střídání. Po osmé hodině ráno byl prostor důkladně zkontrolován termokamerou a velitel zásahu umožnil obyvatelům vrátit se zpět do bytů a naše jednotka se mohla vrátit na základnu.
Zasahujiící jednotky HZS Stará Boleslav, HZS Mladá Boleslav a dobrovolné jednotky obcí Jirny, Čelákovice a Nové Jirny, Policie ČR a  Zdravotnická záchranná služba.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Nepřihlášený