Odstranění následků živelné pohromy

SDH Nové Jirny » Zásahy 2019 » Odstranění následků živelné pohromy

V sobotu 15. 6. 2019 se po sedmnácté hodině ve středočeském kraji začaly formovat silné bouřky, které způsobily mnoho komplikací i materiálních škod. Od té doby do půlnoci tak hasiči zasahovali u 103 mimořádných událostí. Nejvíce postiženou částí kraje byl okres Praha-východ, kde bylo zaznamenáno celkem 39 zásahů, z toho 24 ve městě Čelákovice. V souvislosti s těmito velmi silnými bouřkami vyjížděla naše jednotka během soboty celkem k pěti událostem. První výjezd, nahlášený před devatenáctou hodinou, bylo odstranění části stromu, která  vlivem silného větru spadla na vozovku mezi Nehvizdy a Vyšehořovice a blokovala její průjezd. Poté nás KOPIS odeslal na pomoc do silně postižených Čelákovic, kde jednotka zasahovala na několika místech při odstraňování následků prudkých bouřek zhruba do půl deváté večerní. Poslední výjezd byl jednotce nahlášení krádce před půlnocí, jednalo se o zatopený rodinný dům v Nehvizdech.  Z této události byla jednotka odvolána během jízdy na místo události.

Foto: HZS Středočeského kraje

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

Nepřihlášený