Orkán Sabine

SDH Nové Jirny » Zásahy 2020 » Orkán Sabine

Admin

V pondělí 10.2.2020 dorazil do Česka orkán Sabine. Nejhorší situace byla v kraji Středočeském, Jihočeském, Plzeňském a v hlavním městě. V průběhu dne se pak přidával kraj Liberecký, Ústecký a Moravskoslezský. Problémy, které meteorologové v souvislosti s vydanou výstrahou předpokládaly, se začaly naplňovat už od nočních hodin z neděle na pondělí. Silný nárazový vítr především lámal stromy, které padaly na pozemní komunikace a znemožňovaly místy průjezd. Nápory větrné bouře také často odnášely ze zahrad a balkonů předměty, které nebyly řádně upevněné, nebo i poškozovaly a narušovaly střešní krytiny, které následně hrozily pádem a bylo nutné je odstranit nebo zabezpečit. Naše jednotka poprvé vyjížděla krátce po šesté hodině ranní a to do Nehvizd k uvolněné pergole. Po návratu na základnu byla požádána o držení pohotovosti na základně. Druhý větší nápor větru vyslal jednotku k odstranění uvolněného plechu na střeše rodinného domu v Nových Jiren. Po zajištění střechy domu se jednotka přesunula na okraj lesa, kde hrozil pád stromů na místní komunikaci a přilehlé nemovitosti. Nebezpečně nakloněné borovice jednotka pokácela. Poslední událostí tohoto dne byl spadlý strom do komunikace mezi obcemi Horoušany a Vyšehořovice. V pět hodin odpoledne byla naší jednotce ukončena pohotovost a členi se po téměř dvanácti hodinách mohli rozejít domů.

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Nepřihlášený